Pohádkové království
Jihočeské pohádkové království je unikátní projekt, založený Marcelem Gotzem z Informačního a mapového centra v Českých Budějovicích. Pohádkový král Vávlav V.
       vydra
Panovníkem se stal jihočeský patriot, režisér Zdeněk Troška, takto Jeho Výsost Zdeněk I., kolem kterého královský kancléř Marcel postupně shromáždil pestrý výběr pohádkových ministrů a pohádkových kanceláří v jižních Čechách i okolí. Po abdikaci Jeho Jasnosti se novým králem stal dne 4. dubna 2014 Václav Vydra.
Neopakovatelného ducha vtiskl našemu království karikaturista Jaroslav Kerles, který vymyslel postavičku Kapra Jakuba, jenž se stal v mnoha podobách maskotem Jihočeského pohádkového království.
Pan Kerles nás bohužel již navždy v roce 2014 opustil.
Jihočeské pohádkové království má tak svůj erb a každé pohádkové místo svůj malý obrázek s kaprem Jakubem.
Každý rok se pořádá zahájení pohádkové sezóny v některém z jihočeských měst, na kterém se sejdou pohádkoví ministři ze široka daleka a přednesou svou zprávu panovníkovi o tom, co podnikli pro jeho zemi v uplynulém roce. To vše za účasti stovek dětí. Setkání v roce 2012 bylo opepřeno jízdou parního vlaku, na jehož vypravení jsme se v osobě předsedy Prcka, který jej za České dráhy připravoval,  podíleli i my.
Království vydává i pohádky a jako poslední, věru neobyčejný počin, připravuje i sérii pohádkových večerníčků. Po shlédnutí několika ukázek se máte věru nač těšit.Pohádková kancelář

Přijímání Pošumavské jižní
        dráhy do Pohádkového královstvíV roce 2012 byla Pošumavská jižní dráha přijata do Pohádkového království jako jeho královská železnice. Kapr Jakub Nové ÚdolíOd Jeho Výsosti Zdeňka I. jsme získali dekret, přijímající Pošumavskou jižní dráhu do jeho říše a Prcek, předseda spolku, se stal pohádkovým ministrem železnic.
A tak v naší krčmě Vagon najdete Pohádkovou kancelář kapra Jakuba, která vás obslouží tak, jak se na pohádkovou kancelář sluší a patří.

Naleznete u náVandrovní
          knížka Jihočeského pohádkového královstvís spePohádkový
         pasciální pohádkové razítko s naším maskotem - Kaprem Jakubem v nádražácké uniformě. Toto razítko vám rádi bouchneme kamkoliv, třeba na zadek (pouze v případě krásných dam), nejlépe je mu však ve speciálních pohádkových pasech a vandrovních knížkách Pohádkového království.
 
Nu a děti, které k nám s vandrovkou či pasem pro razítko dorazí, dostanou od nás zdarma buď pohled, nebo limonádu.

Najde-li se snad někdo, kdo pas Pohádkového království či vandrovku nemá, může si ji v naší pohádkové kanceláři zakoupit.Ona ta hranice bez pasů a razítek je vůbec taková nanicovatá a tak jsme pro vás připravili i speciální pohádkové vízum, které obdrží zdarma všichni slušní lidé, jenž v dobrém úmyslu do našeho království vkročí

K tomu všemu si u nás můžete vybrat z pohádkových pohledů, pohádkových knížek, nebo třeba vyměnit české koruny za pohádkovou měnu Vydrovku, který platí všude, kde ji uznávají...:-)
Vízum do pohádkového království
Vyzbrojeni sběratelskými pohledy, pohádkovými mapami, pasy a vandrovkami můžete od nás pokračovat po jižních Čechách do dalších pohádkových míst a kanceláří.

Jo, a abych nezapomněl, najdete u nás také pohádkovou Pohádkovou poštovnu a Zkoušku drážního skřítka pro nejmenší, ale o tom všem se dozvíte více v samostaných odkazech.


A protože nás pohádkování baví, sejmuli jsme v roce 2014 z hraničních stožárů vlajku Evropské unie, kterou jsme tam před pár lety s nadšeným očekáváním věšeli, a nahradili jsme ji vlajkou pohádkového království, neb to ve výsledku vyjde nastejno:-) Jen ta naše pohádka je příjemnější.

A pokud nás bude dění okolo štvát tuze moc, pokusíme se na Novém Údolí odtrhnout od tohoto státu. On nás stejně porazí, neboť armáda pohádkového království sestává z jednoho tambora (který je zároveň ministrem míru a smíření) a dobrého vojáka Švejka, ale i jako protektorátu nám bude na duši určitě lépe :-)

O jihočeském pohádkovém království najdete více i na www.pohadkovekralovstvi.cz


Kresby J.Kerlese použity se svolením Pohádkového království