Auto
Silnice u Haidmühle

Holt se někdy nedá jinak a je třeba použít auta... S tím je při dopravě do Nového Údolí trochu problém. Protože se nacházíme v srdci Národního parku Šumava, je celkem logické, že vjezd do Nového Údolí je (zaplaťpánbůh) omezen.

V praxi to znamená, že na české straně lze dojet do obce Stožec, kde je placené obecní parkoviště. Do Stožce lze legálně přijet po jediné silnici z Českých Žlebů (viz mapka) a parkoviště nemůžete při vjezdu do obce minout. Dále je zákaz vjezdu a jeho porušení je pokutováno strážci národníhoparku i policií, která se zde občas objeví. Ze Stožce jsou to do Nového Údolí ještě 4 kilometry, které můžete překonat buď pěšky, nebo na kole po kvalitní lesní asfaltové silničce, či v zimě na běžkách po nové běžecké stopě.
mapa
Pokud se Vám nechce po svých, tak odstavte auto na parkovišti a pokračujte vlakem. Zastávka Stožec se nachází v bezprostřední blízkosti parkoviště.

Pokud se z nějakých důvodů nutně potřebujete dostat autem až do Nového Údolí a nejste vlastníky výjimky, pak zbývá jediná možnost. A to přejet přes hraniční přechod Strážný/Phillipsreuth do Bavorska. Cca 1 km ze přechodem je odbočka doleva směr Haidmühle. V Haidmühle pak opět doleva směr Stožec. Auto můžete zaparkovat na parkovišti, které bývalo placené (parkovné cca 1,5 EUR), ale nyní se již parkovné nevybírá. Parkoviště se nachází cca 250 m od hranice, na dohled od našich vagonů.

Odkaz na mapu s trasou Strážný - parkoviště u hranice

silnice z Haidmühle